KONST / Litografier / Färglitografi 13956812
nr 1395 6812
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Färglitografi, Signerad, Stockholmsmotiv. Motivet: 37x28cm, yttermått inklusive ram: 57x46cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 3 maj 2021
kl 19:25:57
100 kr
150 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren